Do 2020 roku ok. miliona sprzedawców straci pracę. Proces zakupowy uległ diametralnej zmianie. Social selling to szansa dla firm na większą sprzedaż, ale także ułatwienie dla klientów. Archetypiczny handlowiec, wciskający stopę między drzwi, przestaje być potrzebny i musi nabyć nowych kompetencji. Także tych związanych ściśle z marketingiem, growth hackingiem czy tworzeniem angażującego contentu. Bez tego, zginiesz w świecie całodobowego cyklu komunikacji i marketingowych naczyń połączonych.

Osoby, które wykorzystują social selling generują o 45 proc. więcej zapytań i aż o 51 proc. częściej osiągają założone cele sprzedażowe.

Program szkolenia

Część I: Krajobraz social media
Różne portale, różne narzędzia, różne rozwiązania: Facebook, YouTube, Twitter, Instagram, Linkedin; jak wykorzystywać, gdzie tworzyć profile i jak osiągać efekty.

Część II: Budowa strategii social media i budowa person sprzedażowych
Strategia social media – co musi zawierać, po co ją tworzyć, w jaki sposób skutecznie przygotować, żeby sprzedawać.

Część III: Anatomia postów
Jak pisać dobre posty na Facebooka, które będą sprzedawać; jak tworzyć angażujące treści na Instagramie; praktyczne ćwiczenia.

Część IV: Social Selling w praktyce
Czym jest social selling, jak budować lejek sprzedażowy w oparciu o media społecznościowe, jak obsługiwać klientów, jak powinien wyglądać profil sprzedawcy w mediach społecznościowcyh, praktyczne ćwiczenia.

Część V: Pozyskiwanie leadów sprzedażowych na Facebooku i Instagramie
Skąd brać dobre leady, monetaryzowanie sieci społecznościowych, przykłady.

Część VI: Dlaczego content marketing jest nadal królem i jak wspiera działania sprzedażowe
Czym jest content marketing, jakie są trendy, jak użyć bloga, aby generować nowe zapytania, zbierać leady sprzedażowe i lepiej sprzedawać.

Część VII: Narzędzia social sellingu
Praktyczne narzędzia do generowania leadów, pięlęgnowania ich i konwersji w oparciu o media społecznościowe.

Część VIII: Sesja Q&A
Sesja pytań i odpowiedzi.

Cel szkolenia

  • Chcesz nauczyć się czym jest social selling i jak możesz go wykorzystać, aby sprzedawać więcej i budować trwałe relacje z klientami?

Nic prostszego. Zamów to szkolenie dla swojej firmy i naucz się wykorzystywać triki social sellingu, aby zwiększać sprzedaż i lojalność klientów.

Szkolenie przeznaczone jest dla działów marketingu i sprzedaży, startupów oraz małych i średnich przedsiębiorstw, które chcą pozyskać nowych klientów w mediach społecznościowych.

Korzyści

Po szkoleniu uczestnicy otrzymują prezentację oraz materiały dodatkowe, jak przewodnik po social sellingu oraz e-booka #BiznesOdNowa i LinkedInod A do Z. Uczestnicy otrzymują też dostęp do dedykowanej sprzedaży w social mediach grupy na Facebooku, na której po szkoleniu może konsultować z prowadzącym działania i zadawać dodatkowe pytania.