Czym jest Akademia Menadżera MŚP?

Dzisiejsze wyzwania rynkowe wymagają od firm przemyślanego kierunku rozwoju, a także rozwoju osób zarządzających nią. Skuteczni menadżerowie potrzebują dziś kluczowych kompetencji, a ich przeszkolenie nie jest tanie.

Dzięki konkursowi Akademia Menadżera MŚP jest to możliwe. To kolejny projekt dofinansowanych szkoleń, realizowany przez Bazę Usług Rozwojowych, które są przeznaczone na rozwój kadry menedżerskiej mikro-, małych- lub średnich przedsiębiorców.

Jeśli Twoja firma jest mikro- lub małym przedsiębiorstwem, możesz zdobyć nawet 80 % dofinansowania. PARP przygotował dla przedsiębiorców aż 50 700 000 złotych! Rozwiń firmę, rozwijając kompetencje swoich obecnych i przyszłych menadżerów!

Krok po kroku jak wygląda
dofinansowanie szkoleń dla menadżerów?

I etap:

 • Przeprowadzenie diagnozy potrzeb przedsiębiorstwa (jeśli posiadasz diagnozę, zwłaszcza zrealizowaną w działaniu 2.2 POWER nie musisz jej przeprowadzać)
 • Określenie luk kompetencyjnych menadżerów

II etap:

 • Realizacja działań rozwojowych (usług szkoleniowych i usług doradczych) z zakresu uniwersalnych kompetencji menadżerskich, które zostaną zarekomendowane w diagnozie.

Korzyści

 • posiadanie spisanego dokumentu w postaci strategii rozwoju firmy na
  najbliższe lata
 • określenie poziomu rozwoju przedsiębiorstwa, analiza i ocena głównych
  wyzwań i problemów
 • określenie luk kompetencyjnych menadżerów dedykowanych do szkoleń
 • możliwość uczestnictwa w projekcie i pozyskanie środków z dofinansowań na rozwój swojej kadry menadżerskiej

Aby zrealizować działania rozwojowe (etap II), wymagana jest diagnoza przedsiębiorstwa (I etap).

Dofinansowywana jest zarówno diagnoza (etap I) jak i działania rozwojowe dla menadżerów (etap II).  Kwota jaką może otrzymać firma na dofinansowanie usług rozwojowych jest zależna od wielkości przedsiębiorstwa i jest zróżnicowana w zależności od Makroregionu. Wsparcie wyniesie do 80 % wartości projektu, co oznacza, że pozostałe 20% jest wkładem własnym przedsiębiorstwa, które chce uczestniczyć w projekcie.

Dofinansowanie dla firm
MMŚP z całej Polski!

Wsparcie jest podzielone na Makroregiony – o wsparcie należy ubiegać się w makroregionie, w którym Twoja firma jest zarejestrowana.

polska

Makroregion 1: kujawsko-pomorskie, podlaskie, pomorskie i warmińsko-mazurskie

Operator projektu to Stowarzyszenie „Centrum Rozwoju Ekonomicznego Pasłęka”, a tytuł projektu brzmi „Menadżer jutra”;

Koszt całkowity projektu: 9 642 473, 38 zł

 

Makroregion 2: lubelskie i mazowieckie

Operator projektu to HRP Group Sp. z o. o., a tytuł projektu brzmi „Przepis na Menadżera”;

Koszt całkowity projektu: 11 136 000 zł

 

Makroregion 3: małopolskie, podkarpackie i świętokrzyskie

Operator to Małopolska Agencja Rozwoju Regionalnego SA, a tytuł projektu brzmi „Akademia Menadżera Makroregion 3 – Małopolska MŁP, Podkarpacie PKR, Świętokrzyskie ŚW ”;

Koszt całkowity projektu: 9 220 871,00 zł

 

Makroregion 4: łódzkie, opolskie i śląskie

Operator to PULS SYSTEMY ORGANIZACJI SZKOLEŃ SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ, a tytuł projektu brzmi „Kompetencje menadżerskie gwarancją sukcesu”;

Koszt całkowity projektu: 10 657 496, 57 zł

 

Makroregion 5: dolnośląskie, lubuskie, zachodniopomorskie i wielkopolskie

Operator to MDDP Akademia Biznesu Sp. z o.o., a tytuł projektu brzmi „Akademia Menadżera MŚP – wsparcie dla mikro małych i średnich firm z woj. dolnośląskiego, lubuskiego, wielkopolskiego i zachodniopomorskiego”

Koszt całkowity projektu: 11 945 945,00  zł

Jeśli chcesz rozwinąć firmę i przeszkolić swoich menadżerów, sprawdź, do którego makroregionu należy Twoja firma i skontaktuj się z nami! Odpowiemy na każde Twoje pytanie i pomożemy zrealizować projekt właśnie dla Ciebie!

Sprawdź nasze szkolenia dla menadżerów