Nauka przez zabawę to hasło, które przekazujemy naszym dzieciom od dziecka, tylko dlaczego sami o tym zapominamy?

Zorganizujemy dla Ciebie event, na którym przemycimy w pięknie opakowanym pudełko tonę wartościowych treści. Dzięki nim Twoi pracownicy:

  • lepiej się zintegrują co wpłynie na lepszą komunikację w firmie
  • wspólnie zaczną rozwiązywać problemy i konflikty, bo nauczą się współpracy
  • sprawdzą się w sytuacjach stresowych i zbudują do siebie zaufanie

Wyjazd integracyjny – szkolenia indoor czy szkolenia outdoorowe?

Planujesz firmowe spotkanie, wyjazd integracyjny, a może zastanawiasz się, jak połączyć szkolenia dla pracowników z elementami integracji lub odwrotnie? Dobrze trafiłeś – przygotujemy dla Ciebie szkolenia, które synergicznie spełnią dwie funkcje: rozwój kompetencji i integracja. Od Ciebie zależy, czy obie funkcje postawimy na równi, czy na jednej skupimy się bardziej. W zależności od potrzeb Klienta, grupy i możliwości, wspólnie ustalimy cel i dobierzemy odpowiednie narzędzia i rozwiązania do i jego realizacji. Nasze doświadczenie mówi nam, że kluczową dla realizacji założonych celów jest część warsztatowa/merytoryczna. Część integracyjna często pełni funkcję dodatku, który ma sprzyjać rozwojowi relacji i poprawie atmosfery w zespole. Ważnym elementem będzie też wsparcie zespołów przy wdrożeniu poznanych narzędzi komunikacji i wniosków w praktyce. Warsztaty mogą odbyć się w formie szkolenia outdoor, z wykorzystaniem różnych działań w terenie, w formie gier i zabaw zespołowych, odpowiednio zaprojektowanych zadań i konkurencji. Sprawdź filmik powyżej i zobacz, jak to może wyglądać w praktyce 🙂 Równie skuteczne i atrakcyjne gry i zadania możemy przygotować w taki sposób, aby można było je zrealizować na sali szkoleniowej. Co więcej, realizowany przez nas projekt rozwojowy (np. gra szkoleniowa) lub poszczególne zadania możemy zaprojektować tak, aby nawiązywały do specyfiki firmy, jej wartości, zakresu usług i kultury organizacyjnej. Taka forma jest nie tylko wyjątkowa i atrakcyjna dla uczestników ale też buduje ciekawość i elitarność wydarzenia.

Co jeszcze jest ważne? Wnioski i przełożenie doświadczeń z treningu na codzienną pracę członków zespołu. Uczestnicy analizują swoje działania, wymieniają się wnioskami, analizują co było dobre, a co można było zrobić inaczej. To też moment na elementy wiedzy wdrażane przez Trenera, dyskusje, budowanie świadomości oraz tworzenie rozwiązań – co zmieni się po warsztacie? To najważniejszy punkt, w którym grupa rozwija swoje umiejętności i przekłada je na konkretne rozwiązania, które wdrożą do swojej pracy.

 

Team building

Firmę tworzą ludzie – dobrze zbudowany, silny zespół to efektywny zespół. To nie tylko suma kompetencji osób, które go tworzą, ale też ich wzajemne relacje i współpraca. Warto zadbać nie tylko o wiedzę i kompetencje danej osoby, ale też efektywne działania całego zespołu. To też jedno z zadań managera, niemniej szkolenie team buildingowe czy szkolenia outdoor to okazja dla zespołów do poznania swoich mocnych i słabszych stron, nawiązania bliższych kontaktów, poznania siebie i innych oraz – przede wszystkim – rozwój umiejętności, które przekładają się na efektywność i synergiczną pracę grupy. W zależności od celu szkolenia, możemy też skupić się na rozwiązaniu trudności, która pojawiła się w zespole lub pracować nad konkretnym elementem pracy, który wymaga usprawnienia. Takie szkolenia to też ważny aspekt w temacie budowania zaufania oraz motywacji w zespole.

Warsztaty integracyjne, czy to na sali szkoleniowej, czy jako szkolenie outdoor, pozwalają osiągnąć cele szkoleniowe w atrakcyjnej dla zespołów formie, łącząc walory edukacyjne z dobrą zabawą zespołową. Podczas każdego ćwiczenia w trakcie szkolenia główny nacisk zostaje położony na integrację, dobrą zabawę oraz na rozwijanie takich umiejętności jak współpraca zespołowa, komunikacja, asertywność, udzielanie feedbacku, rozwiązywanie konfliktów. Specjalnie zaprojektowane zadania pozwolą zaangażować wszystkich do aktywnego uczestnictwa i nawiązywania bliższych relacji, pogłębienia świadomości współodpowiedzialności wszystkich pracowników za cele organizacji oraz doświadczenie pozytywnych emocji, jakie wyzwalają się podczas współpracy i zabawy w zespole.

 

Szkolenia outdoor, a może… event?

Planujesz jubileusz firmy, konferencję, piknik, coroczne spotkanie, a może po prostu większe wydarzenie integracyjne, który poza warsztatami zapewni uczestnikom rozrywkę i dodatkowe atrakcje? Organizacja takich wydarzeń często nie należy do najłatwiejszych. Nie jesteśmy specjalistami od eventów, ale takich znamy – w zależności od Twoich potrzeb i oczekiwań przekażemy temat specjalistom lub przygotujemy go dla Ciebie wspólnie. Zadbamy o wydarzenie szkoleniowo, a nasz partner biznesowy- firma eventowa, ekspert w tym zakresie – przygotuje całą resztę! Miejsce, logistyka, harmonogram, atrakcje – wszystkim się zajmiemy, a Ty oszczędzisz na czasie i stresie, zyskując świeże pomysły i kompleksową opiekę. Razem stworzymy niebanalne wydarzenie dla Twojej firmy i ludzi, którzy ją tworzą! Również w online – sprawdź, jakie mamy alternatywny do stacjonarnych spotkań.

Skontaktuj się z Nami- przygotujemy wydarzenie, które rozwinie umiejętności Twoich pracowników, podniesie poziom energii, motywacji, a Uczestnicy zapamiętają je na długo… Zobacz, co możemy dla Ciebie przygotować! 🙂