Zostaw numer telefonu, oddzwonimy!

  1. Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez administratora danych Circinus Training Center Adam Pluciński, z siedzibą w Siekierkach Wielkich, ul. Łąkowa 33, numer NIP 6222549089 w celu kontaktu telefonicznego i przedstawienia oferty handlowej na podstawie art. 6 ust 1 lit. a. ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r.
  2. Podaję dane osobowe dobrowolnie i oświadczam, że są one zgodne z prawdą.
  3. Zapoznałem(-am) się z treścią klauzuli informacyjnej, w tym z informacją o celu i sposobach przetwarzania danych osobowych oraz prawie dostępu do treści swoich danych i prawie ich poprawiania.

  W tym roku mogliśmy skorzystać z kilku opcji przedłużonego weekendu majowego i wykorzystując 3 dni urlopu mieć aż 9 dni wolnego! Czy po takim przedłużonym weekendzie wrócisz do pracy wypoczęty i pełen energii? A może już dziś odczuwasz z tego powodu stres? Nagromadzone sprawy do załatwienia, kilkadziesiąt nieodczytanych maili w skrzynce, niekończąca się lista zadań- ta wizja może skutecznie zniechęcić Cię do powrotu do pracy.  Tym razem Twój powrót do pracy może wyglądać inaczej. Jak? Przygotowałam kilka wskazówek, które mi pomagają zaplanować miękkie lądowanie i powrót do służbowych obowiązków, może i dla Ciebie okażę się pomocne!

  1. Rozgrzej silnik.  Nie mamy przełącznika on/off, nasz organizm potrzebuje czasu, zarówno dla przejścia w stan relaksu jak i powrotu do pełnej koncentracji, dlatego przygotowania do pracy rozpoczynam już w dzień poprzedzający, najchętniej przy filiżance dobrej kawy.
  2. Oddziel ziarno od plew.  Mam dostęp do służbowej skrzynki mailowej w domu, czas przy kawie przeznaczam na segregowanie wiadomości na te pilne i ważne-  którymi będę potrzebowała zająć się od razu 1 dnia po powrocie do pracy oraz ważne ale niepilne- które wpiszę do kalendarza, pozostałe bądź przekieruję do odpowiednich osób aby się nimi zajęły (wydeleguję) lub  po prostu usunę/ oznaczę jako “przeczytane”. Tym samym, poniedziałkowy poranek mogę zacząć od razu od działań w ważnych dla mnie kwestiach zamiast tracić czas na “przerzucanie maili”.
  3. Zadbaj o energię na cały dzień. Dodatkowej energii próżno szukać  w słodzonych napojach typu “energy drink” choć nazwa na to wskazuje, nie dadzą Ci ich też zupki w proszku i słodycze z automatu. Przygotuj sobie dobrze zbilansowany posiłek, a może po prostu ugotuj więcej na niedzielny obiad i spakuj do pojemnika? Dorzuć owoc albo paczkę orzechów i butelkę wody mineralnej.  Już nawet WHO podaje, że istnieje ścisła zależność między odżywianiem, a produktywnością pracowników, natomiast regularne posiłki podnoszą wydajność pracowników aż o 20% !
  4. Bądź wcześniej. Tym razem przyjdź do pracy szybciej niż zazwyczaj choćby o 15 minut, będziesz miał czas by nie wskakiwać od razu na głęboką wodę  i uniknąć wynikającego z tego chaosu- zaparzyć sobie herbatę, zjeść kanapkę, “odpalić” komputer i niezbędne aplikacje, przywitać się i porozmawiać  z kolegami. W tym celu już dziś wieczorem przygotuj sobie strój i buty które założysz rano, na stole portfel/ klucze do mieszkania/ kluczyki od auta/ kartę magnetyczną…  i wszystko to czego szukasz nerwowo przed wyjściem do pracy 🙂
  5. Wyśpij się! włączenie kolejnego odcinka na Netflixie nie sprawi że weekend będzie dłuższy…  a badania pokazują, że aż 60,9% pracowników polskich firm budzi się zmęczona! jak mamy w tej sytuacji ochoczo zabrać się do pracy?  Wywietrz pokój w którym śpisz, ustaw budzik i śpij dobrze- minimum 6 godzin. A jeśli masz trudności z zasypianiem? warto spróbować ograniczyć używanie elektroniki emitującej niebieskie światło na min. 2h przed snem ( w tym smartfona czy laptopa), ponoć to promieniowanie zakłóca wydzielanie melatoniny w mózgu i nasz sen.

  P.S dobrego poniedziałku 🙂

  Trener Biznesu Edyta Plucińska