Zostaw numer telefonu, oddzwonimy!

  1. Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez administratora danych Circinus Training Center Adam Pluciński, z siedzibą w Siekierkach Wielkich, ul. Łąkowa 33, numer NIP 6222549089 w celu kontaktu telefonicznego i przedstawienia oferty handlowej na podstawie art. 6 ust 1 lit. a. ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r.
  2. Podaję dane osobowe dobrowolnie i oświadczam, że są one zgodne z prawdą.
  3. Zapoznałem(-am) się z treścią klauzuli informacyjnej, w tym z informacją o celu i sposobach przetwarzania danych osobowych oraz prawie dostępu do treści swoich danych i prawie ich poprawiania.

  aktualnościnowości

  Artykuł: „Jak zmieniać, żeby zmienić”

  By 22 grudnia 2016 No Comments

  Nadejście kolejnego Nowego Roku to dla wielu z nas czas postanowień i wyznaczania celów. Udało Ci się kiedyś je zrealizować? Jeśli potrzebujesz wsparcia w tym zakresie ten artykuł jest właśnie dla Ciebie!

  Przede wszystkim należy sobie uświadomić, iż każdy z nas posiada ograniczone zasoby samokontroli i o ile na początku drogi do zmiany mamy dużo energii do jej wdrażania, z czasem nasza tzw. „silna wola” słabnie. Z każdym kolejnym dniem, jesteśmy coraz bardziej zmęczeni pilnowaniem się, aż w końcu dochodzi do złamania diety, lub np. zapalenia papierosa.

  Właśnie dlatego drogę do zmiany należy solidnie przygotować i zaplanować.

  1. Wyznacz sobie drobne cele: dzienne/ tygodniowe/ miesięczne. Spraw aby cle te były konkretne i jak najbardziej szczegółowe np. zamiast „ w 2014 roku będę się zdrowo odżywiać” zaplanuj „w styczniu nie będę jadł posiłków w barach typu „Fast-food”

  2. Dopasuj cele do siebie. Najlepiej jeśli wybierzesz coś co dobrze znasz i co sprawia ci przyjemność. Nie katuj się ćwiczeniami na siłowi jeśli nigdy tego nie lubiłeś, zamiast tego zaplanuj np. „Wydłużę swój wieczorny spacer z psem do 45 minut dziennie” . Niech będą to drobne cele.

  3. Uczyń swój cel atrakcyjnym. Rzucasz palenie? Wrzucaj pieniądze przeznaczane na zakup papierosów do skarbonki – na lodówce wydrukuj sobie zdjęcie tego co sobie sprawisz po jej opróżnieniu np. za 2 miesiące. Niech będzie to rzecz, na którą normalnie być sobie nie pozwolił, taka która sprawia Ci radość. Same logiczne argumenty na nic się zdadzą, potrzebujesz pozytywnych emocji, dzięki którym z radością będziesz czekał na realizację celu. Tak jak palacze, którzy mimo wiedzy na temat szkodliwości palenia i jego skutków nadal palą, dopiero kiedy mają jakiś emocjonalny motywator udaje im się zmotywować do rzucenia nałogu. (np. narodziny dziecka)

  4. Niech Twój cel będzie czarno-biały. Zamiast „schudnąć” postanówmy np. zupełnie odstawić chipsy na 3 miesiące, zamiast „oszczędzać” postanówmy nie kupować ani jednej sztuki odzieży lub kosmetyku do końca miesiąca. Nie można przecież trochę zjeść chipsa a trochę nie, prawda? Uchroni nas to przed tłumaczeniem się przed samym sobą „jak zjem jednego to się nic nie stanie”.

  5. Zmniejsz zmianę. Jeśli wyznaczysz sobie zbyt duży cel być może szybko zniechęcisz się nie widząc efektów, dlatego swój cel podziel na mniejsze, tak robi np. Perfekcyjna Pani Domu: radząc by sprzątać pomieszczenie po pomieszczeniu zamiast rzucać się od razu na całe zaniedbane mieszkanie. Widząc zadowalające efekty pracy w jednym pomieszczeniu Uczestnicy programu są bardziej zmotywowani do pracy nad kolejnymi. Kiedy wyznaczasz małe widoczne cele i je osiągasz, nabierasz przekonania że może się.

  6. Planuj porażki. Zapisałeś się na salsę i po kilku lekcjach nadal gubisz kroki? Myślisz sobie, że pewnie się do tego nie nadajesz i taki się już urodziłeś? To nie tak, nie oczekuj, że od początku wszystko będzie szło zgodnie z Twoim planem, nawet jeśli poniesiesz na pewnym etapie porażkę, zweryfikuj cele i i idź dalej, być może potrzebujesz dodatkowych lekcji albo zamiast salsy wybierzesz walca? A gdybyśmy we wczesnej fazie dzieciństwa, kiedy uczyliśmy się chodzić po kilku upadkach stwierdzili, ze do chodzenia się nie nadajemy i nie warto próbować?

  7. Manipuluj otoczeniem tak aby sprzyjało Twoim celom. Dlaczego w wielu autach uruchamia się irytujący dźwięk kiedy nie zapniemy pasów bezpieczeństwa? Aby zmusić nas do ich zapięcia. Wykorzystaj ten sposób i np. zostaw w domu kartę bankomatową kiedy idziesz na imprezę, weź tylko tyle gotówki ile zamierzasz wydać lub usuń ze swojego domu wszelkie słodycze jeśli przechodzisz na dietę.

  8. Poszukaj ludzi, którzy mają podobne do Twoich cele. W grupie raźniej. Ciężko Ci się zmotywować aby jeździć do pracy rowerem ? Może poprosisz aby koleżanka, która tak robi po drodze „wpadała” po Ciebie? Zachowanie jest zaraźliwe.

  9. Nagradzaj się! Zaplanuj sobie nagrody kiedy uda Ci się osiągnąć drobne cele. To nie musi być nic materialnego: nagrodą może być czas tylko dla siebie z książką w wannie.

  10. Pamiętaj, że zmiana nie jest zdarzeniem a całym procesem, dlatego warto ją dobrze zaplanować by za rok cieszyć się z osiągnięcia postawionych sobie celów.

  Autor artykułu: Edyta Plucińska Circinus Training Center Profesjonalne szkolenia dla Ciebie!

  Na podstawie „Pstryk Pstryk. Jak zmieniać, żeby zmienić” Chip Heath , Dan Heath